Wednesday, 9 July 2014

Relocation

Hello everyone,
It's been a while since posted here last time. As I mentioned before I started my own business almost a year ago. On my new website I also write a blog, so from now on please read me on Decocharm.
When I started this blog I probably had different expectations and vision and unfortunately I couldn't find right motivation to write here. On Decocharm I do write regulary as I'm highly motivated to have more readers and I'd like to inspire people with what I do or what I find about interiors. This is also my business so blogging is a part of my job now.
Hope you enjoyed reading me on Cup of Jasmine Tea. I still might write here something from time to time.
Great to have you and you're more than welcome on Decocharm.

Witam,
Bardzo dawno mnie tu nie było. Jak już kiedys pisałam, prawie rok temu załozyłam własny biznes. Na mojej stronie internetowej również piszę bloga, więc proszę wszystkich o dalsze czytanie mnie na Decocharm.
Kiedy zaczynałam tego bloga, miałam chyba co do niego inne oczekiwania i niestety zabrakło mi motywacji na jego prowadzenie. Na Decocharm piszę regularnie, bo motywuje mnie zdobycie dużej ilosci czytelników i zainspirowanie ich tym co robię i o czym piszę. Jest to także mój biznes, więc blogowanie traktuję teraz jako częsć pracy.
Mam nadzieje, że miło spedzaliscie czas na Cup of Jasmine Tea. Myslę, że powrócę tu od czasu do czasu, żeby cos napisać.
Moja nowa strona jest pisana tylko w języku angielskim, ale nie są to jakies skomplikowane teksty i z pewnoscią łatwo je zrozumiecie:)
Super że jestescie i zapraszam serdecznie na Decocharm.

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...