Tuesday, 22 November 2011

Chaise Lounge

I must say I really regret that I bought my armchair. It's nice and simple, but unused, only by guest from time to time.It is too big and I know now, in my bay window chaise lounge will look much better. Unfortunately I can't change my furniture just yet (I purchased them only one year ago).

My advice to everyone who plans to change room deco or just moves to a new house: don't rush! It's better to have no furniture or old one before we decide what really suits to the interior.
But I know for sure, one day I will have a lovely classic chaise lounge, where I can relax.

Przyznaję, że bardzo żałuję zakupu mojego fotela. Prosty i dobrze wyglądajacy, ale prawie nieużywany, tylko przez gosci od czasu do czasu. Jest za duży i teraz wiem, że szezlong wyglądałby dużo lepiej w moim wykuszowym oknie. Niestety nie mogę tak po prostu zmienić mebli (mam je dopiero rok).
Moja rada dla wszystkich, którzy chcą zmienić dekorację w pokoju lub własnie się przeprowadzili do nowego domu: nie spieszcie się! Lepiej nie mieć mebli lub zostawić stare, dopóki nie zdecydujemy co najlepiej pasuje do naszego wnętrza. 
Wiem jednak, że pewnego dnia wejdę w posiadanie pięknego szezlongu, na którym będę się relaksować. 

1 comment:

  1. I love chaise lounges would love to have one in my bedroom. Just found your beautiful blog and I'm now following you, if you find a spare minute come visit me and follow back if you like so nice to find new friends to keep in touch with. I hope you have a great day.

    Always Wendy

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...