Monday, 7 November 2011

Modern vs "Modern"


Every time I'm going to my new friends houses I have an impression that I've already seen it. Most people I know have so similar interiors. The same TV stand, coffee table, light pine laminated floor, beige carpets, or cheap rugs and of course neutral colour walls with some NY city or flowers picture hanged on it.
I'm not big fan of modern interiors, I love traditional, old and classic furniture, warm and rich colours and natural wood. But I must say that some contemporary houses really inspire me and I like it.Zawsze, gdy odwiedzam domy moich nowych znajomych mam wrażenie, że już gdzieś to widziałam. Większość ludzi, których znam ma bardzo podobne wnętrza. Te same stoliki pod TV, te same stoliki do kawy, jasna laminowana podłoga, beżowe wykładziny, tanie dywany i oczywiście ściany w kolorach neutralnych z wiszącymi zdjęciami Nowego Yorku lub kwiatów.
Nie jestem wielką fanką nowoczesnych wnętrz, kocham tradycyjne, stare meble, ciepłe, nasycone barwy i naturalne drewno. Muszę jednak przyznać, że niektóre nowoczesne domy są dla mnie inspiracją i nawet je lubię.

Phot. photoexit

3 comments:

 1. moim zdaniem polacy mają kiepski gust, szczególnie jeśli chodzi o wnętrza, bo ubierają się już o niebo lepiej niż jeszcze z 10 lat temu. ja sama lubię wnętrza i tradycyjne i nowoczesne, ale wśród moich znajomych, hmmm... chyba tylko w domach/mieszkaniach mojej rodziny mi się podoba.

  a co do neutralnych kolorów na ścianach - ja zauważyłam właśnie przeciwieństwo - w polsce ludzie lubią sobie 'walnąć' jakiegoś 'oczojeba';) do tego tandetne lakierowane meble i praktycznie gołe ściany, ech;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Masz trochę racji z tymi "oczojebami", niektórym się wydaje, że kolorowa sciana "załatwi" sprawę z dekoracją. Ja chyba pisząc tego posta kierowałam się znajomymi w UK, bo tu panuje na scianach magnolia;)
   Zauważyłam też, że wiele polskich bloggerek modowych, pomimo, że swietnie sie ubieraja, ma okropnie nudne lub całkowicie bez gustu wnętrza.

   Delete
 2. widzę, że generalnie się zgadzamy:)

  pochodzę a gdańska i niedawno odkryłam, że na naszym lokalnym portalu trojmiasto.pl można zobaczyć, jak mieszkają ludzie w trójmieście: http://galeria.trojmiasto.pl/lista-wnetrza.html

  polecam czasem na poprawę humoru - kuchnie, w których chyba nikt nigdy nie gotował i tym podobne 'wspaniale urządzone' pomieszczenia;)

  pozdrawiam!:)

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...